Asi není třeba připomínat, že telefon Samsung Galaxy Fold je skládací a poměrně drahý stroj. Výrobce ovšem uvažuje o jeho nástupci Galaxy Fold 2. Jenže na sít prosakují i zvěsti o Galaxy Fold Lite. A aby toho nebylo málo máme tu čerstvou informaci, že se připravuje i Samsung Galaxy Fold ve speciální edici. Tato edice by měla být limitována 55 tisíci kusy a měla by být cenově dostupnější. Hovoří se o ceně 1099 dolarů.

Samsung Galaxy Fold v této speciální edici by měl být uveden na trh v průběhu července/júla. Design telefonu by měl být stejný jako u původní verze z podzimu loňského roku. Někteří z tipařů se domnívají, že kvůli nižší ceně dojde k několika kompromisům v rámci parametrů. Telefon bude sice pohánět procesor Snapdragon 865, ale nebude mít podporu 5G sítí. V podstatě by tato speciální edice měla vyčistit sklady od součástek původního skládacího telefonu a uvolnit je před vydáním Galaxy Fold 2.

K tomu Max Weinbach z XDA Developers dodává, že by výrobce dokonce mohl používat některé součástky z let 2018 a 2019. I když pravdou je, že o levnějším skládacím telefonu hovoří jako o modelu Lite. Měl by mít 256 GB interního úložiště. Měl by být také poněkud menší a sekundární displej by mohl být srovnatelný s velikostí sekundární obrazovky Galaxy Z Flip. Vnitřní displej zřejmě nedostane tenké sklo Ultra-Tin Glass. Weinbach také tvrdí, že tyto parametry nemusí být finální a že se mohou ještě změnit. Proto je třeba tuto zprávu brát s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.