Nový procesor Dimensity 820 5G od taiwanského Mediateku byl oficiálně představen dnes ráno a samozřejmě jsme mu věnovali i samostatný článek. Měly by se jednat o velmi horkého kandidáta na silného hráče ve střední třídě a také jeden z nejdostupnějších 5G procesorů pro střední třídu telefonů. A náš starý známý Lu Weibing, nejvyšší šéf značky Redmi, dnes na sociální síti Weibo potvrdil, že prvním modelem s tímto procesorem bude právě jejich chystané Redmi 10X. Kromě toho se pochlubil i výsledkem z Antutu, kde prototyp telefonu dosáhl velmi slušných 415.672 bodů.

To jsou opravdu parádní čísla a Dimensity 820 5G by se tak tahem pera mohl stát nejvýkonnějším modelem ve střední třídě. Stačí se totiž podívat na žebříček nejvýkonnějších midrange telefonů v Antutu z dubna 2020 a na špici trůní Huawei Nova 7i s Kirinem 810 a 308.853 body. Takže papírově vypadá nový Mediatek opravdu impozantně, ale budeme muset ještě počkat na výkon v reálném nasazení.

Redmi 10X už se v minulých dnech ukázalo i ve výsledcích benchmarku Geekbench V5.1.1 pod modelovým označením M2003J15SC, 6 GB RAM a tehdy neznámým procesorem od Mediateku. Teď už je tak jasné, že se jednalo právě o Dimensity 820 5G. Samozřejmě podpořené i aktuálním systémem Android 10. Dosažené skóre je pak konkrétně 360 bodů pro single-core výkon a 1287 pro multi-core výkon.

Podle dostupných informací by mělo být Redmi 10X vybavené 6,54-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením 2340 x 1080 pixel a designovým „průstřelem“ pro selfie kamerku v levém horním rohu. Slušné by melo být teoreticky i foto-vybavení s 48 Mpx hlavním senzorem, 8 Mpix ultra-wide čočkou a dvěma 2 Mpx senzory. Selfie kamera by pak měla být se 13 Mpx rozlišením. Uvidíme kam se přesně chystané Redmi 10X zařadí, protože neznáme jeho cenu. A ta bude samozřejmě pro tento telefon zcela určující, stejně jako u každého Redmi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.