Společnost MediaTek právě dnes představila svůj nový procesor Dimensity 820 s podporou 5G sítí. Mělo by jít o poslední čipset z řady Dimensity 800, kterou výrobce představil koncem loňského roku. Zároveň se jedná o cenově dostupný čipset s podporou 5G sítí a objevit by se měl v telefonech, které budou představeny koncem tohoto roku.

Podle asistenta CEO MediaTek, pana Yenchi Leea, by měl být procesor Dimensity 820 vhodný pro telefony, kterým bude chtít dát výrobce podporu 5G sítí a dodržet nižší cenu bez nějakých výraznějších kompromisů. Čipset podle něj vyniká nad konkurencí tím, že je poskládán ze čtyř výkonných jader Cortex-A76 s frekvencí 2,6 GHz z celkových osmi jader. To by mělo zajistit výborný výkon. Čipset bude možno využít jak u herních tak klasických telefonů.

Procesor má také velmi dobrou podporu pro fotoaparáty díky technologiím MediaTek APU 3.0, Imaginq 5.0 a ISP procesoru. Všechny telefony s Dimensity 820 mohou proto mít až čtyři kamerové senzory s rozlišením až 80 MPix. Čipset také podporuje video v HDR Multiframe 4K a samozřejmě nechybí ani velmi dobrá optimalizace pro hraní her. Najdeme zde i podporu 5G sítí na frekvenci 6 GHz, a to jak v Asii, tak i v USA a Evropě. Procesor má podle výrobce vyšší průměrnou rychlost připojení. Samozřejmě toto jsou zatím jen marketingová vyjádření. Až praxe ukáže, zda bude tento MediaTek procesor srovnatelný s konkurencí. A tou by měly být čipsety Snapdragon 765G nebo Snapdragon 768G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.