Tak nám to konečně vypadá, že by se na evropský trh mohl brzy oficiálně podívat další z čínských mobilních gigantů. A nebude to nikdo jiný než člen Top 5 světových výrobců, Oppo. Jejich telefony se už v minulosti daly dostat i v některých evropských státech, ale nešlo o úplně oficiální distribuci. Podle čínských novinářů z China Security Journal by mělo Oppo pro evropský trh spolupracovat v oblasti distribuce s Vodafonem, takže je poměrně pravděpodobné, že by se tato akce neměla vyhnout ani nám. A asi by pak jejich telefony přešly volně i do prodeje jiných prodejců v kamenných obchodech. Ale to uvidíme až časem.

Podle těchto informací Oppo plánuje vstoupit na evropský trh už v průběhu května a v síti Vodafone by jejich telefony měly nejdřív být dostupné v pěti evropských zemích. Jedná se konkrétně o Německo, Velkou Británii, Španělsko, Portugalsko a Rumunsko. Zejména přítomnost Rumunska je nadějná, protože signalizuje ochotu firmy i pro expanzi do menších trhů. K dostání by údajně měla být v podstatě kompletní nabídky telefonů firmy, včetně špičkových vlajkových modelů. Takže se můžeme těšit i na skvělé kousky řady Oppo Find X, Reno nebo Oppo A. Což je jistě dobrá zpráva, protože jde o parádní telefony, které si ale firma nechá také pořádně zaplatit.

Strategie značky Oppo se výhledově do budoucna bude snažit i o splnění cíle na dostupný telefon s podporou 5G sítí v cenové hladině kolem 1500 juanů (tedy asi 210 dolarů). Ceny midrange 5G procesorů sice padají, ale stále se nejlevnější 5G telefony pohybují nejméně kolem 2000 juanů. Tedy ne že by na tom v našich podmínkách nějak záleželo, protože pro naše operátory je 5G sprosté slovy, které navíc ideálně spoutají „vymazleně výhodnými“ datovými limity. Každopádně je expanze Oppo do Evropy dobrou zprávou pro všechny a jsem velmi zvědav na cenové nastavení jejich nejzajímavějších modelů.