Řada telefonů Huawei P Smart je pověstná svým slušným poměrem cena/výkon. Možná i proto připravuje výrobce po modelu P Smart 2020, který se už prodává i v Evropě, další kousek v této sérii. Mělo by jít o telefon Huawei P Smart S a bude to opět levný přístroj. Jak by mohl vypadat jeho design ukazují první oficiální rendery, které na svém twitterovém účtu zveřejnil známý tipař Evan Blass.

Rovnou řekněme, že se spekuluje o tom, že Huawei P Smart S by měl být přejmenovaný Honor 20 Lite z loňského roku. Je tedy pravděpodobné, že by měl mít i podporu služeb a aplikací Google. Mělo by jít o typického zástupce střední třídy a tomu odpovídá i jeho design a vlastně i výbava. Vzhled telefonu je už takovou mírně obehranou klasikou. Úzké rámečky, mírně širší brada, kapkovitý výřez a vertikální modul zadního trojitého fotoaparátu. Podle renderů to vypadá, že snímač otisků bude uložen pod displejem, takže obrazovka by měla být typu AMOLED.

P Smart S by měl být nabízen ve třech barevných variantách, a to Emerald Green, Breathing Crystal a Midnight Black. Blass sice neuvádí podrobnější specifikace, ale pokud se odpíchneme od toho, že jde o rebrand loňského modelu, měli bychom tu najít procesor Kirin 710 s 6 GB operační paměti a systémem Android 10. Jeden ze snímačů zadního fotoaparátu by měl mít rozlišení 48 MPix a přední kamera by mohla dostat 16 MPix. I další parametry by měly kopírovat výbavu Honor 20 Lite. Jde tedy o 6,3 palcový displej, baterii s kapacitou 4000 mAh a podporu rychlého 20 W nabíjení. Nic z toho ale není potvrzeno, takže je potřeba uvedené specifikace brát s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.