Xiaomi patří mezi velmi úspěšné výrobce i v oboru TV boxů a jejich Mi Box S patří mezi velmi oblíbené dostupné modely. Jednou z hlavních výhod je využití platformy Android TV se všemi benefity z toho plynoucími. Mi Box S už je ale přece jen dva roky starý kousek a tak se už poměrně dlouho spekuluje o nějakém tom nástupci. Podle všeho by ale nemělo jít o klasický TV box, ale spíše doslova o TV tyčinku (neboli dongle), tedy v originále Mi TV Stick. Miniaturizace prostě kvete na každém rohu.

O Mi TV Stick neslyšíme poprvé, protože se první informace o tomto produktu dostaly na veřejnost už nedávno. A to dokonce ve spojitosti s plánovanými produkty Xiaomi pro evropský trh, což nás samozřejmě jen a jen těší. Dnes se ale Mi TV Stick objevil i v listingu na e-shopu Gearbest včetně prvních reálných fotografií a popisku základních parametrů. Cena je sice stanovena na poměrně vysokých 79.99 dolarů, ale dá se čekat, že jde jen o první nástřel a rozhodně ne oficiální hodnotu.

A podle všeho by měla být k dispozici i poměrně solidní hardwarová výbava. Mi TV Stick by měl mít stejný quad-core procesor Amlogic S905 jako jeho předchůdce, ale ve výkonnější Y2 verzi. Grafiku by pak obstaral čip Mali-G31 podpořený 2 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Malý drobek by měl podporovat 4K HDR, DTS-HD, Dolby Audio, Neflix v plném rozlišením, dual-band Wi-Fi, Bluetooh 4.2, HDMI 2.0 nebo USB Type-C. Nikde se nehovoří o dálkovém ovládání, ale přítomnost Google Assistant by tomu nasvědčovala. Tak se třeba brzy dočkáme konkrétnějších informací z oficiálních zdrojů.