Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou na rok 2018, kdy byla vydána řada telefonů Xiaomi Mi 8 a její součástí byl i model Mi 8 Explorer Edition. Telefon byl zajímavý tím, že jeho zadní panel byl průhledný. Tedy byla to spíš taková kašírka než průhlednost, ale vypadalo to dost působivě. Transparentních zad se dočkal i jeden model z následující řady Mi 9. Letos výrobce hlásil, že řada Mi 10 nebude mít verzi s transparentním zadním panelem. Ale po ataku nespokojených fanoušků bychom se ji snad měli dočkat. Ovšem nikdy nikdo neřekl, že by telefony Redmi nemohly přijít s verzí s průhlednými zády. A zdá se, že je v přípravách model Redmi K30 Pro, kterému se budeme moci podívat na střeva.

Reálné fotky toho, jak by mohl vypadat Redmi K30 Pro s průhlednými zády na svém twitterovém účtu zveřejnil Daniel D. Daniel je produktovým manažérem a zároveň i tiskovým mluvčím společnosti Xiaomi, takže bychom těmto reálným fotkám mohli věřit. A čeho bychom se, alespoň podle fotek měli dočkat? Podobně jako u Mi 10 EE se stejně u Redmi K30 Pro docílí průhlednost tím, že zadní panel bude skleněný. Tedy už žádné kašírování, ale skutečný a reálný pohled na vnitřnosti telefonu.

Na skleněném panelu je pouze vytištěno logo Redmi. Je ale tak malé a nenápadné, že vůbec nebrání tomu, abyste se mohli kochat pohledem na základovou desku a další vnitřní hardwarovou výbavu telefonu. Vypadá to sice efektně, ale není příliš pravděpodobné, že telefon v edici s takto průhledným zadním panelem dorazí na trh. Musím se přiznat, že jsem asi příliš konzervativní, ale raději bych si pořídila nějakou černou neprůhlednou klasiku, než tuto průhlednou verzi. A jak jste na tom vy? Taky jste spíš konzervativní, nebo byste se nebáli jít do průhledných zad? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici pro vaše názory.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.