Špičková řada Samsung Galaxy S20 disponuje bezesporu výbornými telefony, ale pro mnohé je také v mnoha ohledech zklamáním. Navzdory klasické velmi vysoké ceně nové Samsungy nevyšplhaly na čelo foto-žebříčku, potýkají se s několika problémy a kauzu s kontroverzemi kolem použití procesorů Exynos asi není nutné přibližovat. A testeři z prestižního DxOMarku podrobili model Samsung Galaxy S20 Plus i pořádné porci svých audio testů, ve kterých telefon nezklamal, ale ani neoslnil.

Ve zkratce to na konci testu autoři zhodnotili slovy, že S20 Plus příliš nepřesvědčil jako vlajková loď v audio oblasti. Oproti minulé generaci S10 Plus je sice údajně znát velmi mírné zlepšení, ale v celkovém srovnání se nemůže vyrovnat jiným špičkovým modelům současné generace od ostatních výrobců. Celkové dosažené skóre 66 bodů je zhruba na úrovni minulé generace a modelů jako OnePlus 7 Pro nebo Galaxy Note 10 Plus. Na špici žebříčku tak stále trůní Xiaomi Mi 10 Pro následované Huawei Mate 20X a Apple iPhone XS Max.

Přehrávání audio je na solidní úrovni s vyváženými středy a výškami, ale zcela schází basová složka. Vyvážení je slušné ale příliš hlasitá odezva ve vysokých frekvencích při maximální hlasitosti kazí zážitek například u her. Na druhou stranu si pochvalu zaslouží čistota zvuku při nahrávání a rozsah tonální reprodukce. Jen by mohla být úroveň hlasitosti vyšší. Podrobněji pak vše najdete rozebrané přímo v článku na DxOMarku, takže pokud pokládáte audio výkon telefonu za důležitý, tak se na něj určitě mrkněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.