Špičkový OnePlus 8 Pro se dočkal v podstatě univerzální chvály za svůj výkon a vybavení, stejně jako odsouzení od mnoha fanoušků za extrémně vysoko nastavenou cenu. Ale možná platíme ještě za jeden speciální efekt, který asi tvůrci zrovna nezamýšleli. Mnozí recenzenti a majitelé telefonu se totiž momentálně na Twitteru baví tím, že fotoaparát OnePlus 8 Pro umí do určité míry „vidět“ skrze plast a některé tkaniny. To je umožněno díky speciálnímu barevnému filtru senzoru a těžko se dá předpokládat, že jde opravdu o chtěnou funkčnost.

Díky tomuto barevnému filtru je totiž možné prohlédnout některé materiály náchylné na prosvícení infračerveným zářením, protože senzor nemá obvyklou IR blokaci. Přidání tohoto filtru bylo původně plánované jako vylepšení fotografií hlavně krajinek a bez nutnosti aplikaci dalších softwarových filtrů. Výsledkem je pak ale možnost malého „rentgenu“ některých plastových zařízení a dokonce i nahlédnutí pod některé vrstvy oděvu. Vše pracuje zhruba na podobné funkci jako IR senzory kamerek pro noční vidění. Tak už jen čekám na první stížnosti od samozvaných strážců morálky 🙂

Samozřejmě je možné prohlédnout jen některé specifické materiály, ale právě takové nahlédnutí do útrob vašeho TV Boxu, joysticku nebo dálkového ovladače může být opravdu zajímavé. Známý tech „leakster“ Ben Geskin to dokumentoval na příkladu boxu Apple TV a vy se můžete mrknout na výsledek ve videu výše. Kontroverze ohledně této nově objevené „výbavy“ asi nebudou na stejné úrovni jako slavné „svlékací“ infračervené kamery od Sony z roku 1998, ale i tak bude zábava vše sledovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.