Ohebné telefony jsou stále tím designovým svatým grálem moderního designu, ale za revoluční pokrok vyžadují krvavé ceny. Samsung Galaxy Fold byl jedním z prvních reálně dostupných průkopníků na trhu, ale firma už pomalu připravuje jeho nástupce. A ani nová generace nebude reálně znamenat pokles extrémních cen, protože Galaxy Fold 2 by údajně měl být zhruba jen o $100 levnější než jeho předchůdce. Ale možná svítá na lepší časy i pro nás méně majetné, protože Samsung chystá i výrazně levnější Galaxy Fold Lite.

Nové informace o tomto kousku pochází od dobře informovaného „leakstera“ Maxe Weinbacha, který na Twitteru zveřejnil několik velmi pozitivních zpráv. Samsung Galaxy Fold Lite by měl být vydán zároveň s Fold 2 a v rámci úspor dojde k několika kompromisům. Zaprvé bude mít menší displej (ale stále větší než Z Flip) a asi nedostane super tenké sklo Ultra-Tin Glass na vnitřní displej, což ovlivní vizuální kvalitu. Dále pak bude telefon podporovat jen 4G sítě, ale navzdory tomu by měl mít moderní procesor Snapdragon 865 spolu se 256 GB vnitřní paměti.

Ale tou nejdůležitější zprávou je předpokládaná cena, která by se měla pohybovat kolem $1100 dolarů. A to je v dnešní době poměrně standardní cena špičkových vlajkových lodí, protože na stejné hladině nedávno startoval třeba Samsung Galaxy S20+. Absence podpory 5G sítí nás v Česku rozhodně nepálí a mohlo by se tedy jednat o velmi lákavý kousek. Že by první masově dostupný ohebný telefon i pro normálního zákazníka ? Můžeme jen držet palce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.