Společnost Xiaomi, potažmo její značka Redmi, chystá nový telefon Redmi 10X. Není to žádné tajemství, protože přístroj postupně dostává potřebné certifikace a spekuluje se o tom, že bude představen ještě do konce tohoto měsíce. A právě díky certifikacím už můžeme odhadnout většinu jeho parametrů, i když zatím nejsou oficiálně potvrzeny. Pro ověření některých specifikací můžeme nyní mrknout i do výpisu Geekbench, kde byl telefon otestován.

V Geekbench databázi je Redmi 10X veden pod kódovým označením Xiaomi M2003J15SC. Telefon byl testován s 6 GB operační paměti, operačním systémem Android 10 a osmi jádrovým procesorem MediaTek MT6769Z s taktem 1,80 GHz. Byť čipset nebyl zcela přesně specifikován řečí nás, běžných uživatelů, mělo by jít o Helio G70. S tímto procesorem byl telefon zanesen i v Google Play Console.

Pokud se zaměříme na skóre, tak v Single-core testu nasbíral telefon 360 bodů. V Multi-core testu to pak bylo 1287 bodů. A když se podíváme na předchozí informace o parametrech, mohli bychom do celkové skládačky přidat i 6,54 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů. Přední kamera by měla mít 13 MPix a zadní fotoaparát by měly tvořit senzory s 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Baterie by měla mít slušnou kapacitu zhruba 5000 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W. Na potvrzení parametrů a termínu představení si ale budeme muset chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.