Na samém konci loňského roku vydala společnost Oppo řadu telefonů Reno 3 s podporou 5G sítí. Telefony mají zajímavý design i výbavu, ale prodávají se pouze na čínském trhu. Možná teď namítnete, že standardní verze Reno 3 se dostala i na globální trh. To je sice pravda, ale nešlo o identický telefon se stejnou výbavou. Pro mezinárodní trh byly lehce očesány jeho parametry a šlo tak vlastně o jiný přístroj. Nyní to vypadá, že se chystá další model, a to Oppo Reno 4.

Konstrukce zadního fotoaparátu

Alespoň to na čínském Weibo tvrdí známý tipař Ice Universe, který navíc nelenil a přihodil i reálnou fotku údajného Oppo Reno 4. Těžko říci, zda tomuto snímku věřit. Design zadního panelu a především fotoaparátu je takový poněkud atypický pro tuto dobu. Většina výrobců se totiž snaží zasadit modul fotoaparátu co nejhlouběji do těla telefonu. A většinou k tomu využijí plochý obdélníkový modul a nebo úzký zapuštěný modul. Takže pokud bychom snímku věřili, tak v tomto případě jde Oppo proti proudu. Fotoaparát tvoří čtyři senzory. Tři z nich jsou uspořádaný vertikálně pod sebou, jsou opravdu velké a výrazně vystupují nad zadní panel. Čtvrtý malý snímač je uložen těsně vedle posledního spodního senzoru. Naopak LED blesk je v těsní blízkosti prvního senzoru.

Při pohledu na uspořádání zadního fotoaparátu Reno 4 to trochu svádí k domněnce, že se designéři nechali inspirovat nedávno vydaným modelem LG Velvet. Ten má taky tři snímače uloženy samostatně pod sebou, ale kruhy se snímači mají různou velikost a jsou poměrně víc zapuštěny do zadního panelu. Výrazně vystouplý zadní fotoaparát je navíc poměrně nepraktický a náchylný k rychlému poškrábání. Že by se skutečně Oppo vydalo tímto směrem? K jistým pochybnostem o pravosti fotky a existenci Reno 4 může vést i to, že pro Číňany je 4 nešťastným číslem stejně tak, jako pro nás 13. Proto se pověrčivější z výrobců vyhýbají číslovce 4 v označení svých telefonů. Bylo by to prostě špatné znamení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.