Každým rokem nová verze. Toto motto platí i pro dobře známou Xiaomi nadstavbu. Po MIUI 11 přijde letos MIUI 12 a jak se očekávalo, bude představena dříve než obvykle. V Číně byla nová verze nadstavby MIUI poprvé ohlášena minulý měsíc při představovačce telefonu Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Následně byla tamtéž vydána uzavřená beta verze a stabilní verze se na čínském trhu očekává v červnu/júni. Nábor pilotních beta testerů nové verze nadstavby pro Redmi K20 a K20 Pro už běží i v Indii.

A kdy se tedy dočkáme globální verze MIUI 12? Bude to už brzy. Na twitterovém účtu MIUI totiž aktuálně visí upozornění na to, že oficiální představení globální verze nadstavby proběhne, příští týden, konkrétně 19. května/mája. Představovat se bude opět online a celá akce bude od 20:00 GMT+8 streamována na YouTube kanálu. Takže za pět dnů bychom se měli dozvědět všechny podrobnosti o letošní verzi populární nadstavby.

Samozřejmě jako vždy se v nové verzi MIUI dočkáme mnoha novinek a vylepšení. Očekává se Dark Mode 2.0, vylepšení ovládání, aplikace pro baterii, správce souborů, aplikace Notes, aplikace Kalendář a mnoho dalšího. Měla by přibýt i nová témata, dynamické ikony, animace a nebo Always on Display. Určitě nebudou chybět ani nové funkce a zvýšená ochrana osobních dat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.