Pomalu ale jistě se schyluje k představení telefonu Redmi 9. Mělo by jít o levnější přístroj pro ne příliš náročné uživatele, pro které je důležitý poměr cena/výkon. Brzký příchod tohoto modelu by mohlo naznačit i to, že postupně sbírá potřebné certifikace a jednou z nich je i certifikace elektrické bezpečnosti FCC v USA. A právě tou teď Redmi 9 prošel.

V databázi FCC figuruje Redmi 9 pod kódovým označením M2004J19G. Samozřejmě v certifikačním výpisu nenajdeme veškeré parametry telefonu, ale můžeme se i přesto leccos dozvědět. Kromě jiného i to, že přístroj prošel testy s operačním systémem Android 10 a nadstavbou MIUI 11. Ale to se dalo předpokládat. Zajímavější pro nás je ale informace o baterii a její kapacitě. Ta by podle výpisu měla být 4920 mAh, což znamená, že telefon bude nabízen s velkou 5000 mAh baterií stejně jako Redmi 8.

Ve výpisu FCC není ale uvedeno, jak rychlé bude nabíjení akumulátoru. Takže se musíme podívat na jiné certifikace a věřit dosavadním spekulacím. Ty tvrdí, že telefon by měl mít přibalenu 10 W nabíječku, což je na dnešní dobu poměrně nízký výkon. Navíc by to byl tak trochu krok zpět, protože Redmi 8 podporoval rychlé nabíjení s výkonem 18 W. K dalšímu, co lze z FCC výpisu vyčíst, patří i výška telefonu, která je 174 mm. Z tohoto údaje by se dalo odvodit, že displeje by mohl mít úhlopříčku zhruba 6,6 palce. Přístroj by měl také podporovat dvoupásmovou Wi-Fi a 4G sítě. Spekuluje se i o procesoru Helio G70 a fotoaparátu se čtyřmi snímači. Jak vše nakonec dopadne bychom se mohli dozvědět ještě v tomto měsíci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.