Telefon Nokia 9 PureView, který byl vydán v roce 2019 s pěti snímači fotoaparátu nebyl zrovna tím, čím by se dnes výrobce chtěl nějak extra chlubit. Telefon se špatně prodával a byl ze všech stran kritizován. Letos bychom se měli dočkat jeho nástupce, který dostal název Nokia 9.3 PureView a výrobce tvrdí, že půjde o vlajkovou loď se vším všudy. Nám nezbývá než doufat, že tentokrát se jim to skutečně povede.

I letos je zacíleno na foto výbavu. Nokia 9.3 PureView by měla mít zadní fotoaparát na němž se opět bude podílet firma Zeiss. Proslýchá se, že jeden ze senzorů bude mít rozlišení 1080 MPix a podle nových zvěstí by mělo dojít i na vylepšení některých funkcí a režimů. Inovace by měly proběhnout především u režimu Pro a Night. Dále by vylepšení mělo doznat i nahrávání videa. Fotoaparát prý bude schopen nahrávání 8K videa s rychlostí 30 snímků za sekundu. Tato funkce je však zatím jen u prototypu telefonu a ve finální verzi se nemusí objevit.

Podle informací na stránkách NokiaPowerUser bude Nokia 9.3 PureView mít také pokročilé algoritmy pro zpracování obrazu a množství prvků pro manuální ovládání fotoaparátu. Noční režim bude mít podporu OIS a hardwarového slučování pixelů. Objektivy Zeiss by měly u tohoto modelu dostat jakési jedinečné funkce a efekty. Ovšem o co by se konkrétně mělo jednat se zatím přesně neví. A neví se toho podstatně víc, třeba to kdy bude tento foto telefon představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.