Dnes jsme se dočkali upřesnění data další představovačky produktů značky Honor, která by měla proběhnout už 18. května. Na ní se dočkáme kromě Honor X10 a dalších zatím neupřesněných produktů i velmi zajímavého tabletu Honor Tablet V6. Tablety sice v posledních měsících (nebo spíše letech) nepatří k tomu nejžádanějšímu na trhu a tak musí tvůrci přijít s něčím extra, aby zaujali. U tohoto modelu by se jim to teoreticky mohlo podařit, protože údajně půjde o světovou premiéru tabletu s Wi-Fi 6 a 5G.

Honor Tablet V6 tak bude podle všeho vlajkovou lodí značky (a pravděpodobně i mateřského Huawei) na tabletovém poli a rozhodně nepůjde o žádné „ořezávátko“. Podpora sítí 5G spolu se standardem Wi-Fi 6 nabídne fantastické rychlosti stahování, stabilitu a celkově samá pozitiva a životní jistoty. Tedy v civilizaci, kde je 5G dostupné, zbytek nás banánových republik se bude muset spokojit jen s novým Wi-Fi. Kromě toho by údajně tablet měl umět i funkci „Shadow Follow“, což je ve zkratce podpora ovládání gesty ve vzduchu nad tabletem. Je to sice nepotvrzené, ale zákulisní zdroje to výrazně naznačují.

O další konkrétní výbavě tabletu není známo vůbec nic a tak můžeme opět jen naslouchat spekulacím. Ty hovoří o použití zbrusu nového midrange procesoru Kirin 820 5G, což je velmi logická volba. Špičkové high-end Kiriny 990 by tablet zbytečně prodražily a levnější model by měl bát stále více než dostatečně výkonný na multimediální zaměření produktu. Uvidíme za kolik se bude tento nový kousek prodávat, ale bohužel asi opět zůstane jen na domácím čínském trhu. Nebo, že by soudruzi z Honor překvapili ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.