Chytrá domácnost je termín, který se v poslední době skloňuje snad ve všech pádech. A pokles cen jednotlivých prvků k výstavbě vlastního systému chytré domácnosti jednoznačně napomohl vzestupu popularity. Dnes tak není problém si zvednout své „geekovské“ ego a vybavit si domov rozličnými gadgety propojenými v jednotném centrálním systému. A právě k tomuto účelu se vám může hodit akce z e-shopu Gearbest zaměřená na produkty chytré domácnosti značky Aqara.

Značka Aqara patří do velké rodiny produktů ekosystému Xiaomi, takže máte jistotu široké kompatibility a podpory. Celá platforma je zastřešena aplikací Mi Home ale vše spolupracuje například i s Apple HomeKit. V nabídce na Gearbestu je opravdu široká škála produktů této značky, ať už se jedná o centrální prvky (gateway), chytré spínače, detektory pohybu nebo vody, chytré osvětlení, zásuvky a spoustu dalšího. Takže se určitě podívejte na celou akční nabídku. Za zmínku stojí například senzor otevření dveří/oken za 9.99 dolarů nebo gateway Aqara Wi-Fi Zigbee za 35.99 dolarů.

A protože mám podobné technologické vychytávky v oblibě, tak mi padl do oka třeba chytrý zámek dveří Aqara N100. Ten je kompletním řešením pro zabezpečení dveří a nabídne hned sedm možností odemčení, od otisku prstu přes číselný kód, NFC kód, Xiaomi aplikaci až po fyzický klíč. Bezpečnostní čipy Mijia a Apple zajistí klidný spánek a vše samozřejmě můžete propojit s aplikací chytré domácnosti. A pak klidně vše kontrolovat zdálky online. Paráda.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.