I když to ještě před nedávnem tak nevypadlo, značka Poco se pomalu začíná rozjíždět. Sice všichni čekají na regulérního nástupce populárního Pocophone F1 z roku 2018, ale Poco připravuje telefony, které jsou spíš rebrandy přístrojů Redmi. Prvním takovým byl už model Poco X2 a nyní je přichystán Poco F2 Pro. I když má tento telefon v názvu ono magické F2, jde opět jen o přejmenovaný model Redmi K30 Pro.

Společnost Xiaomi, potažmo značka Poco, ovšem považují Poco F2 Pro za naprostou novinku a o tom, že by mohlo jít o rebrand taktně mlčí. Nicméně parametry, které už jsou známy a vlastně i design telefonu nasvědčují tomu, že jde o přejmenovaný telefon. A protože by se měl podívat i na evropský trh, tipaři jsou ve střehu a vytahují nové zvěsti. Jedním z těch, kteří se na svém twitterovém účtu podělili o informace o Poco F2 Pro je i Ishan Agarwal.

Rendery předního panelu a info o barevných variantách, případně i o kapacitě interního úložiště opět nahrávají tomu, že jde o rebrand a ne nový přístroj. Displej na renderech má Full-screen design bez jakýchkoli výřezů nebo děr. Rámečky včetně brady jsou úzké. Takže se nabízí jediná možnost pro konstrukci přední kamery. Ta tedy bude vyskakovací. Možnost uložení kamery pod displej zatím nepřipadá v úvahu u telefonu střední třídy.

Dále tipař uvádí, že telefon bude nabízen v pěti barevných variantách, a to černé, šedé, modré, fialové a bílé. I to připomíná Redmi K30 Pro. Interní úložiště by mělo mít dvě verze se 128 GB a 256 GB. V takovém případě bychom se měli dočkat i dvou verzí RAM s 6 GB a 8 GB. A i když tipař neuvádí evropskou cenu odhaduje se, že bude začínat na 599 eurech. Pokud však bude vydána i verze jen se 4G, mohla by být cena nižší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.