Na konci minulého měsíce představila společnost Xiaomi pro čínský trh telefon Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Hovořilo se o něm jako o rebrandu Mi 10 Lite 5G, ale přesto měl mírně odlišné specifikace než telefon, který byl vydán pro evropský trh. Nyní to podle jednoho ze známých tipařů vypadá, že se Mi 10 Youth Edition vydá na cestu do Evropy. Ovšem na Starém kontinentu bude telefon nabízen pod názvem Xiaomi Mi 10 Lite Zoom Edition. Představení by mělo proběhnout ještě v tomto měsíci.

Vypadá to trochu chaoticky. Proto asi bude nejlepší, když ukážeme hlavní rozdíly mezi modely Mi 10 Lite 5G, který už na evropském trhu uveden byl a chystaným Xiaomi Mi 10 Lite Zoom Edition. Už podle názvu je zřejmé, že hlavní rozdíl najdeme u konstrukce zadní kamery. Ale jiné by mělo být i rychlé nabíjení. A začněme právě nabíjením. Model Mi 10 Lite 5G podporuje rychlé nabíjení s výkonem 20 W. Mi 10 Lite Zoom Edition by měl údajně podporovat rychlé nabíjení s výkonem 22,5 W. Zoom Edition by měl mít také IR blaster.

A jak je na tom foto výbava? Mi 10 Lite Zoom Edition bude mít jako Mi 10 Lite stejný primární senzor s rozlišením 48 Mpix. Změna nastává u 8 MPix periskopového snímače s 5× optickým zoomem, 50× digitálním zoomem a optickou stabilizací obrazu. Další 8 MPix senzor funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 120°. Poslední 2 MPix snímač je určen pro focení makro snímků a zachycení hloubky ostrosti. A pro ty, kteří by o případné koupi Zoom Edition uvažovali tu máme i odhadovanou evropskou cenu. Ta by podle tipaře mohla začínat na 399 eurech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.