Předevčírem jsme vám přinesli informace o chystaném Redmi K30 5G Extreme (Speed) Edition, které mělo dostat do vínku procesor Snapdragon 768G. Ten ještě v té době oficiálně neexistoval a tak mnozí pochybovali o pravdivosti celé věci. Dnes ale Qualcomm na svých stránkách tento procesor předvedl, takže můžeme veškeré spekulace s radostí pustit k vodě. Máme totiž vše černé na bílém a tak se na další podrobnosti tohoto 5G procesoru můžeme mrknout podrobněji.

Dle očekávání je Snapdragon 768G z velké části založen na svém předchůdci SD765G a jde v podstatě jen o lehoulince vylepšenou verzi. Opět se jedná o stejnou architekturu Kryo 475, samozřejmě s podporou 5G sítí. Hlavní změnou tak jsou vyšší takty jader, které dosahují až 2.8 GHz a podle tvůrci můžeme čekat zhruba 15 % nárůst výkonu. To stejné se dá říct o vylepšené grafice Adreno 620, kde se opět čeká zhruba o 15 % lepší. Dalším velmi pozitivním přídavkem je podpora až 120 Hz obnovovací frekvence displeje, což určitě potěší.

Novinkou je i podpora Bluetooth 5.2 oproti základnímu 5.0 u předchůdce, případně vylepšená konektivita u Wi-Fi 6. Stejný zůstal 5G modem X52 a drobných změn se dočkaly 4XMIMO anténky. Zásadní je ale fakt, že se díky evolučnímu přístupu jedná o zcela kompatibilní kousek v porovnání se Snapdragonem 765G a pro výrobce telefonů tak není problém jen změnit osazení čipu na základní desce. To je ostatně důvod bleskurychlé dostupnosti procesoru pro chystané Redmi K30 5G Extreme (Speed) Edition.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.