Na konci minulého roku jsme se od čínského Xiaomi dočkali i poměrně překvapivých produktů, protože se firma rozhodla vstoupit na pole neorané s počítačovými monitory. A vedle základního Xiaomi Monitor poslali do světa i velmi zajímavý herní zakřivený Xiaomi Surface s poměrem stran 21:9. A podle posledních zpráv se do této kategorie produktů chystá brzy pustit i dceřiné samostatné Redmi. Ti už v minulosti ukázali, že „kanibalizace“ produktů se v některých oblastech nevyhýbá ani mateřské firmě a dalším důkazem by měl být chystaný Redmi Display.

Podle dobře informovaných zdrojů bude Redmi Display postaven zcela přímo proti Xiaomi Monitor a půjde tak o základní 23,8-palcový model s FullHD rozlišením. A protože stejné zdroje v minulosti přinesly aktuální informace právě o monitorech od Xiaomi, tak se dá předpokládat, že budou mít pravdu i teď. Každopádně by se Redmi Display měl dostat na trh někdy v průběhu června s cenou kolem 600 juanů (asi 85 dolarů), takže půjde ještě o levnější variantu než model od Xiaomi. Ten se totiž prodává za 699 juanů, tedy v přepočtu asi 99 dolarů.

A nezůstane jen u jednoho modelu, protože Redmi plánuje v dohledné době vypustit na trh 27-palcový standardní, 27-palcový herní a 23.8-palcový herní monitor. I když se zatím nevyjádřili o konkrétních datech dostupnosti. Mateřské Xiaomi je na tom lépe, protože i v jejich dílně se pracuje na nových modelech monitorů. Herní 27-palcový kousek půjde na trh v červenci, 24.5-palcový herní monitor v září a vše by měl završit 29.5-palcový nebo 27-palcový kousek se 4K rozlišením v listopadu. Takže vše evidentně berou velmi vážně a nejde jen o jednorázový výlet do nové kategorie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.