Značka iQOO je známá tím, že na trh dostává telefony s dobrým poměrem cena/výkon. Nedávno se chlubili tím, že se spojili s výrobcem procesorů MediaTek a jako první použijí čipset Dimensity 1000+. Chystaný telefon by se měl jmenovat iQOO Z1 a měl by se vyznačovat právě tím, že půjde o cenově dostupný přístroj s vlajkovými parametry. Procesor Dimensity 1000+ by totiž měl umožnit podporu až 144 Hz obnovovací frekvence displeje. A dokonce by měl podporovat i lepší škálovací výkon. Mělo by tedy jít o vylepšený Dimensity 1000, který byl uveden koncem loňského roku.

Jen pár hodin poté, co značka iQOO ohlásila použití procesoru Dimensity 1000+ se telefon iQOO Z1 objevil na stolech certifikačního úřadu 3C. Tam sice figuruje pod kódovým označením V1986, ale tipaři jsou si jistí, že jde o připravovaný model iQOO Z1. Samozřejmě z výpisu 3C nevyčteme kompletní specifikace, ale můžeme si být téměř jisti, že telefon bude mít rychlé nabíjení s výkonem až 44 W. Nejde sice o to nejrychlejší nabíjení, ale i tak jeho výkon patří k těm nejlepším na trhu.

Další parametry telefonu Vivo Z1 známy nejsou, takže bychom je mohli odvodit pouze z toho, co víme o procesoru Dimensity 1000+. Každopádně bychom zde měli najít podporou 5G sítí a rozhodně i již zmíněnou vysokou obnovovací frekvenci obrazovky. Procesor podporuje i technologii pro úsporu energie 5G Ultra Save. Další technologií, kterou čipset podporuje je HyperEngine 2.0. Ta by měla inteligentně řídit spotřebu CPU, GPU a pamětí. Zároveň by mělo jít, tedy alespoň podle MeidaTek, o speciální technologii, která hráčům her nabídne ten nejlepší herní zážitek. Dále by mohl být telefon vybaven i technologií displeje Mira Vision pro optimalizaci videa a podporu HDR10+.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.