Během dubna Xiaomi konečně zkompletovali řadu Redmi Note 9 posledním kusem do sbírky a tak je trojice modelů konečně dostupná i globálně. Zatím však stále marně čekáme jen na prvního zástupce té nejlevnější řady, Redmi 9. Telefony řady Note během několika let zcela zastínily menší sourozence, ze kterých se staly čistě levné telefony pro nenáročné. A pak, že na velikosti nezáleží… Každopádně bychom se Redmi 9 měli dočkat už velmi brzy, protože se telefon už objevil i na globálních stránkách Xiaomi pro RF certifikaci.

Redmi 9 se v tomto certifikačním procesu skrývá pod kódovým označením modelu M2004J19G a pokud se podíváme po tomto označení i jinde, tak ho najdeme třeba i v certifikaci 3C. Bohužel žádná z certifikací nám neposkytují žádné konkrétnější informace o výbavě chystaného telefonu. Velmi podobně označený model M2004J19C ale na stránkách 3C má v listingu pouze 10W nabíjení, což by pro Xiaomi byl jednoznačně krok zpátky. Loňské Redmi 8 a 8A totiž podporují 18W nabíjení skrze USB Type-C port. Zmíněných 10W by tak moc nedávalo smysl.

I když oficiálně toho k dispozici opravdu moc není, tak se analytici samozřejmě spekulací nebojí a nějaké odhady ohledně vybavení existují. Ostatně se na internetu před časem objevil i údajný snímek tohoto telefonu, který měl hned čtveřici senzorů zadního fotoaparátu. Každopádně zasvěcení od Redmi 9 očekávají 6,6-palcový displej s HD+ rozlišením a hlavně procesor Mediatek Helio G70. Což by oproti Snapdragonu 439 v telefonech řady Redmi 8 měl být pořádný skok ve výkonu. Tak se snad už brzy dočkáme oficiálního představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.