Řada telefonů Redmi K30 už má solidně pokryté skoro všechny oblasti trhu, protože se tvůrci nebáli jednotlivé modely opravdu výrazně odlišit. Takže nejlevnější Redmi K30 4G se Snapdragonem 730G cílí na klasickou střední třídu, Redmi K30 5G pak míří o něco výše se Snapdragonem 765G a vše pak zastřešuje Redmi K30 Pro se špičkovým Snapdragonem 865. Firma ale evidentně nemá dost, protože se velmi brzy chystá poslat na trh hned dva další modely této řady. O odlehčeném Redmi K30i už jsme mluvili nedávno, ale dnes máme informace o Redmi K30 5G Extreme (nebo Speed) edition.

Tento nový model je pro všechny velkým překvapením, protože o něm nikdo dopředu nic nevěděl. Jako první se objevil na listingu jednoho z čínských obchodů s procesorem Snapdragon 768G, což mnozí pokládali za překlep. Dnes byl ale publikován promo plakátek na sociální síti Weibo, který vše potvrdil a o chybu se tak nejedná. Na plakátku je dokonce i údajné datum představení, takže by vše mělo proběhnout už 11.května.

Na svět se už dostaly i údajné parametry právě procesoru Snapdragon 768G, který je také zatím držen pod pokličkou. Mělo by se v podstatě jednat o velmi podobný kus jako osmi-jádrový SD765G, ale s mírně vyššími takty. Grafika Adreno 620 by teoreticky měla zůstat stejná a dočká se také jen navýšení frekvencí. Odhadovaný nárůst výkonu se pohybuje kolem 10 % a procesor bude samozřejmě také podporovat 5G sítě.

Kromě procesoru nám (pseudo)oficiální plakátek mnoho neřekne, takže se na další parametry musíme podívat na zmíněný listing čínského obchodu. Podle něj by Redmi K30 5G Extreme edition mělo dostat 6.65-palcový (nebo 6,74-palcový) displej se 120 Hz obnovovací frekvencí a oválným „průstřelem“ na dva senzory selfie kamerky. Hlavní fotoaparát pak bude mít údajně 64 Mpx hlavní senzor. Baterie by se měla pohybovat v rozmezí 4500-5000 mAh. Kapacita pamětí základní verze by pak měl být 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. No tak v pondělí uvidíme, do jaké míry jsou tyto informace pravdivé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.