Značku Honor zanedlouho čekají poměrně rušné dny, protože nejdříve má v plánu představovačku „Honor Smart Life“ s chytrými produkty 18. května  a na 20. května pak vypuštění telefonu Honor X10. Možná se ale ještě někam vejde nová verze jejich notebookové řady MagicBook. Na Twitteru byl totiž odhalen neznámý plánovaný notebook od Huawei se super novým procesorem AMD Ryzen 7 4800H. A protože Huawei podle všeho nic nového v dohledné době přímo neplánuje představovat, tak by se mohlo jednat právě o kousek dceřiného Honoru.

A notebook by to měl být pořádně výkonný, protože podle Twitteru vypadá hardwarové vybavení opravdu „libově“. Zbrusu nový mobilní procesor nové generace AMD Ryzen 7 4800H tak doplní 16 GB DDR4 RAM a 512GB Western Digital PC SN720 NVMe SSD disk. O samostatné grafice se nemluví, takže lze předpokládat využití integrované, ale Radeon RX Vega 7 také není žádné ořezávátko. A za pozornost stojí zejména zmíněný SSD disk, protože u něj se rychlosti čtení pohybují kolem závratných 3400 MB/s. Připočtěte k tomu 8-jádrový, 16-vláknový Ryzen 7 4800H a monstrózní mobilní výkon je na světě.

Použití pro nový model řady Honor MagicBook by dávalo největší smysl vzhledem k načasování. Ale je samozřejmě možné, že si Huawei nechá podobnou lahůdku pro sebe. Přece jen je to pár dnů, co prezident Honoru George Zhao s velkou slávou navnadil veřejnost na chystané MagicBooky s procesory Intel 10th Gen. Nebo že by fandové dostali na výběr ? To bychom se určitě nezlobili, protože AMD je v poslední době prostě lepší a lepší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.