Kromě již ohlášených telefonů Nokia 7.3 a Nokia 9.3 PureView 5G se finská značka pod křídly HMD Global chystá vydat i další model pro střední třídu. Tím by měla být Nokia 6.3 a my pro vás dnes máme celou řadu informací o tomhle kousku. Nástupce poměrně úspěšné Nokie 6.2 vypadá zajímavě a na poměry firmy ani nebude moc drahý. Že by se konečně zodpovědným hlavounům rozsvítilo ? Protože jedním z hlavních problémů jejich nedávných telefonů byla jednoznačně přestřelená cena.

Informace o novém telefonu pochází ze serveru NokiaPowerUser a vše vypadá velmi věrohodně. Nokia 6.3 by se tak měla objevit na trhu s procesorem Snapdragon 670/675 a hlavním tahákem bude hlavní fotoaparát se čtveřicí senzorů a puncem Zeiss. Což je na střední třídu slibné, i když má pořád firma dost času vše pokazit. Selfie snímač pak bude 16 Mpx a telefon bude mít kapkovité vykousnutí PureView displeje. Po stránce designu by se mělo jednat v podstatě o kopii Nokia 5.2, ale s už zmíněným PureView displejem modelu 6.2.

Teď ale k tomu nejdůležitějšímu, což je vždy a všude cena. Podle dostupných zpráv by měla základní verze Nokia 6.3 stát na evropském trhu 249 euro, což nezní až tak špatně. Na druhou stranu by měl mít základní model údajně jen 3 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti a to už jsou na dnešní poměry celkem zbytečně dietní čísla. Na trh se pak telefon dostane někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku. Nokia už nutně potřebuje pořádný úspěch, takže třeba se s nastupující generací zadaří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.