Ještě včera nebylo zcela jasné, kdy bude představen novinkový telefon Honor X10. Spekulovalo se o konci tohoto měsíce s tím, že by termín mohl padnout někdy kolem 20. května/mája. A právě toto datum dnes potvrdil sám prezident značky, pan George Zhao. Na čínské síti ve svém příspěvku zároveň uvedl, že půjde o první přístroj této řady, který dostane podporu 5G sítí. Zároveň také potvrdil, že společně s telefonem Honor X10 bude představen také laptop MagicBook 14.

Pan Zhao nebyl skoupý na slovo, ale ani na fotky připravovaných produktů. A my si díky tomu můžeme odvodit některé z funkcí připravovaného telefonu Honor X10. Především jde o to, že CEO značky Honor už má možnost telefon i notebook otestovat. Fotka, kterou na Weibo sdílel je totiž nafocena právě připravovaným modelem X10. Navíc sama fotka dává malou nápovědu, co můžeme skutečně čekat. Chce to však mít deduktivní talent Sherlocka Holmese. Čtyři květiny ve váze v barvách modré, červené a žluté by měly potvrdit použití foto snímače Sony IMX600Y RYYB.

Dalším vodítkem by měl být kovový uzávěr lahví, který leží kousek nad telefonem. Ten by zas měl symbolizovat návrat pop-up fotoaparátu, který měl i model Honor 9X. A posledním vodítkem k dalšímu parametru by měla být kniha položená vedle notebooku. Na titulní straně má obrázek, který připomíná otisk prstu. To by mohlo symbolizovat čtečku otisků integrovanou do displeje. Takže tím bychom mohli naši dnešní hru na detektivy ukončit a počkat na to, až výrobce dané parametry potvrdí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.