Jedna z odnoží Xiaomi se dnes probudila ze zimního spánku a populární POCO na sociálních sítích potvrdili brzký příchod nového modelu POCO F2 Pro. Tím samozřejmě navnadili globální zákazníky, protože by se mělo jednat o špičkový model. Ale možná nebude tím jediným novým esem v rukávu. Na stránkách indického Xiaomi se na chvíli objevil i model POCO M2 Pro. Ten byl k vidění také pod kódovým označením M2003J6CI, které se velmi podobá názvům používaným pro řadu telefonů Redmi Note 9. S poměrně velkou pravděpodobností se tak dá usuzovat na brzký příchod nového POCO do střední třídy.

A zasvěcení analytici si ohledně POCO M2 Pro velmi rádi zaspekulovali. Jednou z možností je tak zcela nový model, který by se pokusil využít potenciál procesoru Mediatek Dimensity 800 a podpory 5G sítí. Ostatně střední třída stále má 5G-ready modelů jen velmi pomálu a firma by se tak mohla pokusit zaplnit tuto díru na trhu. Pravděpodobnější je však spíše rebranding některého z modelů řady Redmi Note 9 pro potřeby některého z regionů. Takže s největší pravděpodobností využívající hojně rozšířený procesor Snapdragon 720G. Ale samozřejmě jsou možné i další pokročilé změny a přidané funkce.

Ve hvězdách je také i dostupnost tohoto modelu, protože distribuční strategie POCO nepatří mezi ty nejčitelnější. Slavné POCO F1 bylo globálním modelem, ale hned následující POCO F2 patřilo jen mezi indické exkluzivity. O chystaném globálním F2 Pro už dnes byla řeč, takže se dá jen velmi těžko odhadovat jakou cestou se vydá POCO M2 Pro. Podle mého osobního názoru půjde opravdu o čistě indický produkt, který nás nemusí až tak zajímat, ale pro klid duše se o něm přece jen zmíníme. Co kdyby se nakonec tenhle kousek ukázal i na globální trhu…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.