Společnost Samsung představila v únoru/februári svůj skládací model Galaxy Z Flip. Ti, kteří mají oblibu ve véčkových telefonech jásali, a to i přesto, že design véčkového Samsungu byl dosti podobný vzhledu telefonu Motorola Razr. A i když by se mohlo zdát, že je na druhou generaci véčkového Flipu příliš brzo, na síti je k vidění patent modelu Samsung Galaxy Z Flip 2.

Stránky LetsGoDigital poměrně pravidelně informují o nových patentových podáních výrobců telefonů a ne jinak je tomu i v případě Samsung Galaxy Z Flip 2. Podle zveřejněných náčrtů jsou patentovány dvě možné varianty. Obě verze telefonu vycházejí z konstrukce původního Flipu, který se skládá vertikálně. Rozdíl mezi nimi je pouze v uložení zadního trojitého fotoaparátu a jde v podstatě jen o jakýsi estetický aspekt. První verze má zadní fotoaparát orientovaný horizontálně a verze druhá vertikálně.

V obou případech je vedle modulu fotoaparátu i malý sekundární displej pro zobrazení různých notifikací. Ovšem u druhého patentovaného návrhu je tento displej poměrně větší a mohl by tak zobrazit více informací. K jiným designovým změnám ve srovnání s původním telefonem zdá se nedošlo. I Galaxy Z Flip 2 by měl být poměrně kompaktní. Informace o konkrétních parametrech k dispozici nejsou. A zároveň to, že si výrobce nechal tento skládací telefon patentovat nemusí znamenat, že se nakonec začne sériově vyrábět.