Společnost Samsung představila v únoru/februári svůj skládací model Galaxy Z Flip. Ti, kteří mají oblibu ve véčkových telefonech jásali, a to i přesto, že design véčkového Samsungu byl dosti podobný vzhledu telefonu Motorola Razr. A i když by se mohlo zdát, že je na druhou generaci véčkového Flipu příliš brzo, na síti je k vidění patent modelu Samsung Galaxy Z Flip 2.

Stránky LetsGoDigital poměrně pravidelně informují o nových patentových podáních výrobců telefonů a ne jinak je tomu i v případě Samsung Galaxy Z Flip 2. Podle zveřejněných náčrtů jsou patentovány dvě možné varianty. Obě verze telefonu vycházejí z konstrukce původního Flipu, který se skládá vertikálně. Rozdíl mezi nimi je pouze v uložení zadního trojitého fotoaparátu a jde v podstatě jen o jakýsi estetický aspekt. První verze má zadní fotoaparát orientovaný horizontálně a verze druhá vertikálně.

V obou případech je vedle modulu fotoaparátu i malý sekundární displej pro zobrazení různých notifikací. Ovšem u druhého patentovaného návrhu je tento displej poměrně větší a mohl by tak zobrazit více informací. K jiným designovým změnám ve srovnání s původním telefonem zdá se nedošlo. I Galaxy Z Flip 2 by měl být poměrně kompaktní. Informace o konkrétních parametrech k dispozici nejsou. A zároveň to, že si výrobce nechal tento skládací telefon patentovat nemusí znamenat, že se nakonec začne sériově vyrábět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.