Podobně jako loni tak i letos připravuje společnost Google levnější variantu svých modelů řady Pixel 4. A jako už bývá zvykem, do názvu tohoto telefonu přibude písmeno A. Letos však bude představení Google Pixel 4A komplikováno pandemií koronaviru. Ale zdá se, že by se mohlo odehrát už zanedlouho. Telefon totiž už prošel testy Geekbench.

V Geekbench výpisu figuruje Google Pixel 4A s kódovým označením Google Sunfish. Nyní si tedy můžeme spojit jeho výkon i s reálnými fotkami, které se zhruba před měsícem objevily na síti. Ale zpěz k benchmarkovým testům. Z nich sice nezjistíme veškeré specifikace telefonu, ale něco málo z výpisu přece jen vypozorovat lze. Třeba to, že Pixel 4A běží na operačním systému Android 10. Pohání jej osmi jádrový procesor z dílen Qualcomm a jeho maximální takt je 1,80 GHz. Podle tipařů jde o Snapdragon 730. To tedy znamená, že přístroj nebude mít podporu 5G sítí. Snapdragon 730 v testech Geekbench doplnilo 6 GB operační paměti.

S touto konfigurací nasbíral Pixel 4A v Single-core testu 2529 bodů a ve více jádrovém testu pak 6366 bodů. Toto skóre odpovídá tomu, které získaly telefony osazené stejným procesorem. Podle očekávání by k dalším parametrům měl patřit 5,81 palcový OLED displej s rozlišením 2340×1080 pixelů a „dírou“ pro přední kameru. Kapacita baterie by měla být 3080 mAh s podporou rychlého 18 W nabíjení. Snímač otisků bude uložen na zadním panelu, kde najdeme také mono fotoaparát s LED bleskem. Neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack. Předpokládá se, že interní úložiště bude mít dvě verze, a to 64 GB a 128 GB. Prodeje by měly začít 22. května/mája a cena by měla začínat na 399 dolarech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.