Společnost Vivo je pověstná svými patenty a inovativními řešeními zejména co se týče foto výbavy telefonů. Kromě toho také jako první výrobci uvedli na trh telefon se snímačem otisků prstů v displeji. Samozřejmě si chtějí reputaci inovátora v oblasti mobilních technologií udržet, takže o patenty z jejich dílny není nouze. Další patent, který se objevil na stránkách 91Mobiles ukazuje, že by mohli připravovat telefon s výsuvnou kamerou.

I když zas až tak o úplné novince, nebo nějaké extra inovaci asi mluvit nelze. Telefonů s výsuvným mechanismem kamery už pár let na trhu je. Za všechny můžeme uvést jako příklad Oppo Find X z roku 2018. Tento konstrukční způsob kamery nebyl příliš využíván zřejmě proto, že opotřebování výsuvného mechanismu bylo poměrně rychlé. Nabízí se tedy otázka, proč Vivo takovýto telefon patentuje. Je velmi pravděpodobné, že vývojáři přišli na to, jak snížit rychlost opotřebení mechanismu.

V souvislosti s tím lze maximálně využít přední panel pro užitnou plochu displeje. Vzhledem k tomu, že většina těchto inovativních strojů Vivo mívá označení Nex, případně Apex, mohli bychom v tomto směru očekávat další nový koncept. Podle nákresů, které jsou součástí patentového podání, je zdvih kamerového modulu veden vertikálně. V modulu je zřejmě uložena přední kamera. Ovšem ta by mohla zároveň sloužit jako čtvrtý snímač zadního fotoaparátu. Ten je klasicky vertikálně uložen na zadním panelu a má tři snímače. Jako vždy je nutno brát ohled na to, že jde o patent, který nemusí být realizován.