Ohebné telefony jsou samozřejmě malým zázrakem designu a konstrukce, ale navzdory extrémně vysoké ceně stále v mnoha ohledech musí sahat ke kompromisům. Nikdo tak od nich například neočekává high-end špičkový výkon fotoaparátů, protože to přece jen není primární poslání čistě designového telefonu. Proto je poměrně příjemným překvapením, jak si Samsung Galaxy Z Flip vedl v podrobných testech DxOMarku.

Celkové dosažené skóre 105 bodů (109 fotografie + 96 video) stačí na celkově 27. místo na žebříčku a telefon rozhodně není ve špatné společnosti. Například jen o pouhý bod výše je třeba Apple iPhone XS Max. Na designový telefon velice solidní výsledek. Také jde o další důkaz, že u mobilních fotoaparátů opravdu vysoký počet megapixelů není samospasitelný a v podstatě jde jen o jeden z mnoha ukazatelů. Samsung Galaxy Z Flip má totiž „jen“ dvojici 12 Mpix senzorů, jeden se světelností f/1.8 či optickou stabilizací a druhý pak na ultra-wide snímky s f/2.2.

I tak telefon recenzenty v mnoha ohledech pozitivně překvapil, protože výsledné fotografie mají příjemné barevné podání, širokou dynamickou škálu a velmi dobře ošetřený šum. Nadprůměrně si pak vede i ultra-wide senzor a dokonce i výkon za špatného osvětlení je velmi solidní. Výtky tak směřují jen k pomalému autofokusu a samozřejmě absenci telefoto senzoru pro možnosti přiblížení. I tak jde o velmi dobrý výsledek pro fotoaparát ohebného designového telefonu a jeho vlastníci tak vůbec nemusí žehrat na případné foto kompromisy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.