Chystaný OnePlus Z (alias OnePlus Lite) je jednou z posledních nadějí fanoušků značky na cenově dostupný model současné generace se systémem OxygenOS. Špičkové OnePlus 8 a 8 Pro jsou totiž i špičkově drahé, takže na ně mnoho fandů zanevřelo. A dnes možná dostanou další impuls v nadějích pro OnePlus Z, protože to vypadá na změnu použitého procesoru. Všichni, co se lehce obávali procesoru od Mediateku, mohou otevřít šampaňské, protože to podle všeho vypadá na pokorný návrat ke křemíku od Qualcommu.

Za touto informací stojí „leakster“ Max J. (@MaxJmb), z jehož pera pochází i zpráva o pravděpodobném představení tohoto modelu v červenci letošního roku. Dnešní novinka je pro mnohé pozitivnější, protože slibuje nakonec osvědčený procesor Snapdragon 765. Původní spekulace totiž hovořily o Mediateku Dimensity 1000 / 1000L a navzdory velmi impozantním benchmarkům nebyli fanoušci zcela přesvědčeni o správnosti volby. Pověst Mediateku se totiž navzdory výrazně lepším kusům posledních generací stále nepodařilo zcela spravit. A procesor od Qualcommu bude jistě dobrou zprávou i pro moddery, díky mnohem lepší podpoře.

Samozřejmě netušíme, zda šlo o špatné informace od začátku, nebo se ve OnePlus rozhodli na základě současné situace. Reálná dostupnost špičkových Mediateků je totiž poměrně bídná a tak možná zvolili vyzkoušenou cestu. Ostatně jejich spolupráce s Qualcommem byla v minulosti příkladná a byli mu věrni se všemi dosavadními modely telefonů. Použití Snapdragonu 765 by navíc teoreticky ani nemělo příliš zamávat s cenou, protože už jsme měli možnost vidět velmi dostupné kousky s tímto procesorem. Tak se budeme v červenci těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.