Telefonů řady Redmi K30 už je na trhu slušná řádka, ale tvůrci evidentně stále ještě nemají dost. Podle jejich názoru je stále místo zejména v levnější cenové hladině a si pro nás chystají model Redmi K30i. Hlavní změny oproti standardní verzi se mají konat v podstatě jen v oblasti fotoaparátu, což dnes potvrdily další zveřejněné informace. Šikulové z XDA Developers totiž opět rozpitvali systémový kód nového MIUI, kde jsou k nalezení řetězce vztahující se na model s kódovým označením „Picasso“.

A právě „Picasso“ by podle již dostupných informací od minule mělo být kódové jméno chystaného Redmi K30i. A v řetězci je konkrétně zmíněn i fotoaparát se čtyřmi senzory, podporou AI a hlavním 48 Mpix senzorem. Je tak zřejmé, že tvůrci budou osekávat náklady výměnou původního 64 Mpix hlavního senzoru Sony IMX686 za levnější 48 Mpix Samsung / Sony senzor. Pokud by šlo o jediný zásadní zásah do specifikací telefonu, tak by se mohlo jednat o velice zajímavý kousek.

Předpokládaná cena Redmi K30i se totiž pohybuje kolem 1799 juanů, tedy v přepočtu asi 255 dolarů. Šlo by tak o jeden z nejdostupnějších telefonů s podporou 5G na trhu vůbec. Tedy ne, že by nás 5G bohužel nějak v Čechách zajímalo… Každopádně  Xiaomi plánují jít ještě dále a brzy by měl na trh dorazit ještě levnější 5G kousek s cenou 1599 juanů (226 dolarů), pravděpodobně z řady Redmi Note 9. Co se týče dostupnosti Redmi K30i, tak původní předpoklady hovořily o konci dubna. Vzhledem k tomu, že už je květen, tak se mírně spletly, ale i tak by čekání už nemělo být dlouhé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.