Na začátku března/marca představila společnost Xiaomi herní telefony Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro. Na jejich produkci se v rámci spolupráce podílela i společnost Tencent a ve výsledku jsou tak oba tyto telefony optimalizovány a předurčeny pro hladké a plynulé hraní her. Oba herní stroje se však zatím prodávají výhradně na čínském trhu, takže globální hráči zůstávají tak trochu ochuzeni. Netřeba však smutnit. Podle oficiálních evropských stránek Black Shark by se telefony měly už za pár dní dostat i na evropský trh.

Tím slavným dnem, kdy se Black Shark 3 a jeho Pro verze začnou v Evropě prodávat, bude 8. květen/máj. Na stránkách značky je sice v rámci propagace telefonů připravena soutěž o několik druhů slevových kupónů, ale není tu ani zmínka o cenách telefonů. Musíme si tedy v tuto chvíli vystačit s čínskými cenami. Standardní verze herního telefonu začíná na 3499 jüanech, což je zhruba 502 dolarů. Pro verze má počáteční cenu 4699 jüanů, tedy zhruba 674 dolarů. Tipaři odhadují, že na evropském trhu budou ceny mírně vyšší, ale stále dostatečně atraktivní.

Atraktivní jsou i specifikace obou strojů, takže si je v rychlosti připomeňme. Oba telefony mají AMOLED displeje. Úhlopříčka standardní verze je 6,67 palce a u Pro verze to je 7,1 palce. Stejně tak oba modely dostaly podporu HDR10+, MEMC technologii kompenzace rozmazaní pohybu, třetí generaci technologie pro rozeznávání přítlaku a extra nízké latence odezvy dotyku. Nesmíme zapomenout ani na obnovovací frekvenci 90 Hz. V obou případech byl použit procesor Snapdragon 865. U Pro verze navíc najdeme vysoké rozlišení displeje 3120×1440 pixelů a dvojici hardwarových tlačítek na pravé hraně. Tím se z něj stane v poloze naležato skoro plnohodnotný gamepad a nemusíte si pořizovat žádné nástavce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.