Řada telefonů Meizu 17 bude vydána zhruba za týden, takže s oficiálními informacemi se roztrhl pytel. Téměř denně nás ať už výrobce, nebo zavedení tipaři zásobují informacemi o jednotlivých modelech. A to je jen dobře. Díky tomu třeba víme, že standardní model bude mít foto snímač Sony IMX686 s rozlišením 64 MPix. A jak na tom bude s foto výbavou Meizu 17 Pro? To se dozvídáme právě dnes.

Na čínském Weibo zveřejnil výrobce teaser, který upozorňuje na to, že Meizu 17 Pro bude mít ve své foto výbavě 3D hloubkový senzor. Ať už je to co je to, zní to rozhodně zajímavě. V upoutávce nejsou uvedeny podrobnosti k čemu by měl tento snímač sloužit a jaké jsou jeho funkce. Ale znáte to, tipaři nikdy nezahálí a odhadují, že by mohlo jít o něco podobného jako je senzor LiDAR. Ten použil Apple například v iPad Pro. Pokud by tomu bylo skutečně tak, co by to mohlo v praxi znamenat? Jednou větou řečeno, šlo by o výrazné vylepšení portrétních fotografií.

K dalším zajímavým parametrům modelu Meizu 17 Pro by mohlo patřit i keramické tělo nebo bezdrátové nabíjení mCharge, které by mělo mít výkon až 40 W. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na novou technologii mSmart 5G. Ta by měla zajistit úsporu energie až o 60%. Baterie telefonu by tak měla vydržet téměř 12 hodin s aktivním připojením 5G sítí. A zároveň musíme dodat, že jak standardní verze, tak i Pro verze budou prvními telefony Meizu s podporou 5G sítí. S tím úzce souvisí i použití procesoru Snapdragon 865. Podle všech zatím zveřejněných informací by letošní výroční modely Meizu 17 měly patřit k tomu nejlepšímu na trhu. Bude ale záležet i na tom, jak bude nastavena cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.