Společnost Huawei jako první z výrobců představila skládací telefon. Stalo se tak loni po mnoha odkladech a úpravách ohebného displeje a skládacího mechanismu. První model dostal název Mate X a po něm se na trh dostala i druhá vylepšená verze Mate Xs. A podle stránek LetsGoDigital by na svět mohl přijít další skládací telefon. Alespoň by se tak mohlo zdát podle toho, že si jej výrobce nechal patentovat.

Podle nákresů, které jsou součástí patentového podání to vypadá, že v rámci konstrukce Huawei tak trochu opisuje od Samsungů. Telefon totiž připomíná konkurenční Galaxy Fold. Huawei skládací telefon lze složit podobně jako Galaxy Fold, tedy podél vertikální osy směrem dovnitř. Ohyb probíhá polovinou zařízení. V rozloženém stavu zařízení vypadá jako větší tablet. Ve složeném stavu je na vnější části sekundární displej, který však nezabírá celou složenou plochu. Vedle něj je totiž uložen vertikální modul fotoaparátu se čtyřmi snímači. Jeden z nich by podle čtvercového ohraničení mohl být periskopový. Selfie kamera u tohoto skládacího telefonu chybí.

Toto patentové podání společnosti Huawei bylo schváleno včera. To by mohlo znamenat, že výrobě prototypu nemusí nic bránit. Ale záruku, že nakonec dojde i na hromadnou produkci mít nemůžeme. I když podle tipařů by se měl další skládací Huawei telefon objevit někdy koncem roku. Ten nejoptimističtější odhad padá na říjen/október, což by mělo být těsně po uvedení další generace Galaxy Fold. Je to však veliká spekulace a bude nutno počkat na potvrzení výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.