Telefon Xiaomi Mi Mix 4 už začíná být něčím, čím je růžový jednorožec. Všichni o něm mluví, ale nikdo jej zatím neviděl. Přestože se jeho vydání očekávalo už loni po prázdninách, zvěsti o jeho existenci jsou značně protichůdné. Zástupci společnosti nejdřív vehementně tvrdili, že žádný takový telefon nepřipravují, pak ovšem opatrně připustili, že Mi Mix 4 existuje. Přesto je stále nejisté zda a kdy bude tento přístroj představen.

Nyní je tu další informace o Xiaomi Mi Mix 4. Ruku do ohně za ní sice nedáme, ale přesto na ni mrkneme. Čínští fanoušci Xiaomi na síti věnují tomto modelu poměrně hodně pozornosti a stále věří tomu, že by mohl být letos uveden na trh. Vycházejí z toho, že zástupci Xiaomi stále jednoznačně nevetovali informace o přípravách Mi Mix 4. Není se tedy co divit, že když se v databázi Geekbench objevily výsledky testů tohoto modelu, spekulace o jeho letošním uvedení se opět naplno rozjely.

Podle testovacího výpisu je telefon osazen procesorem Snapdragon 865+. Jde o osmi jádrový čipset s taktem 2,96 GHz. Ovšem samotný typ procesoru dává tušit, že se nemusí jednat o pravdivé informace. Žádný takový čipset vydán nebyl, ale podle některých tipařů jde o jakousi přetaktovanou verzi, kterou někteří výrobci mohou použít. Těžko tomu ale věřit. Každopádně skóre je poměrně vysoké. V Single-core testu je to 922 bodů a ve více jádrovém testu pak 3320 bodů. Tipaři podle těchto testů odhadují, že telefonu bychom se mohli dočkat ve třetím kvartálu letošního roku. Ale stále platí, že samotný výrobce se na dané téma nevyjádřil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.