Telefonů, které v dnešní době nemají podporu rychlého nabíjení je na trhu minimum. Uživatelé samozřejmě chtějí u svých přístrojů, aby na jejich nabití nemuseli dlouho čekat, takže i technologie rychlého nabíjení se poměrně rychle vyvíjejí a inovují. Jedním ze stěžejních producentů v této oblasti je společnost Qualcomm, která dodává rychlé nabíjení na prémiové telefony. A nyní připravila také Qualcomm Quick Charge 3+ rychlé nabíjení pro cenově dostupnější přístroje.

Název tohoto nového nabíjecího standardu by mohl být tak trochu matoucí. Qualcomm totiž v roce 2017 představil nabíjecí technologii s názvem Quick Charge 4+. Takže logické by bylo u nově uvedeného standardu očekávat označení Quick Charge 5, nebo 5+. Důvodem k označení Qualcomm Quick Charge 3+ je to, že technologie vychází z Quick Charge 3 a má parametry Quick Charge 4+. Právě to ji předurčuje pro rychlé nabíjení telefonů střední třídy. Jde prostě o pokročilé nabíjení za nižší cenu.

Toto nové rychlé nabíjení by se mělo nejdřív objevit u procesorů Snapdragon 765 a Snapdragon 765G. Prvním telefonem, který Quick Charge 3+ podporuje je čerstvě vydaný Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Je určitě zajímavé, že tento telefon má také podporu Quick Charge 4+ a stává se tak prvním přístrojem, který podporuje oba nabíjecí standardy.

V závěru si tedy shrňme hlavní parametry nabíjení Qualcomm Quick Charge 3+. Nový standard by měl být rychlejší. Konkrétně by měl umožnit nabití telefonu z nuly na 50% za 15 minut. Oproti Quick Charge 3 je až o 35% rychlejší a navíc slibuje nižší zahřívání, a to až o 9 stupňů. Podporuje nabíjecí kabely USB-A a USB-C. Technologie je zpětně kompatibilní s Quick Charge 3. Nový standard má také funkci pro identifikaci nabíjecího kabelu nebo nabíječky. Zvýšena byla i bezpečnost nabíjení a najdeme zde například ochranu proti přepětí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.