Nedávné bombastické odhalení špičkových modelů řady OnePlus 8 mělo podle původních předpokladů zahrnovat i představení zbrusu nového midrange telefonu OnePlus Z (neboli Lite). Bohužel se tak nestalo, ačkoliv na to fanoušci čekali až do závěrečného obligátního „…a ještě jedna věc“. Následně pak asi každý očekával příchod OnePlus Z v řádu týdnů, ale podle všeho si ještě na telefon pěknou chvíli počkáme. Ale aspoň víme, že celý koncept není u ledu.

Podle většinou dobře informovaného „leakstera“ Max J. (@MaxJmb) by se OnePlus Z měl představit veřejnosti až někdy v červenci letošního roku. Otázkou je, zda se na zpoždění podepsala probíhající epidemie koronaviru, nebo zda OnePlus plánovali odstup od hlavních modelů záměrně. Nedostupnost některých zásadních komponent se nabízí jako nejlogičtější vysvětlení, ale v podstatě je to asi jedno. Nažhavení potenciální kupci si tak budou muset ještě minimálně dva měsíce počkat, což se může negativně projevit na prodejích. Přece jen dva měsíce jsou v mobilním průmyslu velmi dlouhá doba.

OnePlus Z totiž stále nejrozumnější volba v současné nabídce OnePlus, protože modely hlavní řady se dostaly do poměrně závratných cenových hladin. OPZ údajně má být stále velmi slušně vybaven, ale bude dostupný za výrazně nižší cenu. Výbava by měla zahrnovat 6,4-palcový AMOLED displej s 90 Hz frekvencí, procesor Mediatek Dimensity 1000 5G, trojitý zadní fotoaparát s hlavním 48 Mpix senzorem nebo 4000 mAh baterii s podporou 30W nabíjení. A samozřejmě skvělý systém OxygenOS, který je jedním z hlavních důvodů k pořízení zařízení OnePlus. Tak snad se čekání vyplatí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.