Oficiální představení telefonů řady Meizu 17 se blíží. Dočkat bychom se měli 8. května/mája, ale do té doby se na čínské síti dočkáme také mnoha dalších informací o chystaných telefonech. Tak třeba dnes došlo na oficiální potvrzení rozlišení a typu jednoho z foto snímačů standardního modelu Meizu 17.

Podle teaseru na oficiálním účtu společnosti na Weibo by model Meizu 17 měl mít horizontálně uložený modul zadní kamery se čtyřmi snímači. Už dříve se spekulovalo o tom, že jeden z nich by měl mít rozlišení 64 MPix. To je nyní potvrzeno a navíc víme i to, že půjde o senzor Sony IMX686. Dále bychom podle upoutávky mohli tipnout i to, že jedna z barevných variant telefonu bude elegantní tmavě zelená.

K výše uvedenému přidáme i další parametry, které už pro chystaný model výrobce potvrdil dříve. V prvé řadě jde o procesor Snapdragon 865. Od něj se odvíjí i podpora 5G sítí. Dále je potvrzena UFS 3.1 interní paměť a LPDRR5 operační paměť. Výrobce potvrdil i baterii s kapacitou 4500 mAh. Ta by měla mít podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. A nesmíme zapomenout ani na 90 Hz obnovovací frekvenci AMOLED displeje. Před uvedením telefonů byla představena i technologie mSmart 5G, která by měla zajistit úsporu energie až o 60%. Baterie telefonu by tak měla vydržet téměř 12 hodin s aktivním připojením 5G sítí. Zároveň se standardní verzí bude představena i Pro verze, která bude mít lepší specifikace i funkce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.