Taiwanský Mediatek se v poslední době dostal z procesorové podpalubí, kam se vinou nepříliš kvalitních produktů dostal před pár lety. Jejich poslední počiny si vedou výrazně lépe a i když stále bojují s lehkou nedůvěrou veřejnosti, tak jsou na dobré cestě. A jejich nová řada procesorů Dimensity je opravdu povedená, jen by se už pomalu mohla začít objevovat v reálných modelech telefonů. Zatím jsme tak měli možnost je vidět v modelech značky Oppo, ale to by se mělo už brzy změnit.

Stále tak čekáme na vlajkový Dimensity 1000 v reálném provozu a musíme se tak spokojit s odlehčeným Dimensity 1000L (Oppo Reno 3) nebo Dimensity 800 (Oppo Reno A92s). Samozřejmě mezi ohlášením a nasazením křemíkových zázraků na trh je vždy poměrně velká proluka, ale pomalu už by to chtělo prásknout bičem. Což ale firmě nebrání v plánování další velké představovačky, která by měla proběhnout už 7. května. Informace pochází od známého zasvěcence DigitalChatStation, takže jde jako vždy o důvěryhodný zdroj.

Podle něj bychom se na této akci měli dočkat nových verzí výše zmíněných Dimensity 800 a 1000, ale s největší pravděpodobností půjde jen o drobné změny v taktech jader. Kompletní novinkou by ale měl být procesor MT6853, který je plánován pro low-end kategorii, kde se Mediatek historicky dobře vyzná. Ale je možné, že firma představí už i novou generaci Dimensity 2000, na které se už poměrně dlouho pracuje. Třeba by tak konečně mohli začít reálně vstoupit zpět do high-end segmentu, protože zatím si ztracené pozice zvládli vybojovat částečně jen ve střední třídě. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.