Čínské Oppo se v poslední době snaží o aktivitu i na globálním trhu a se špičkovými modely se jim to solidně daří i na evropském kontinentu. Tedy jen v několika málo vybraných státech mezi kterými Česká republika nefiguruje, ale i tak jde o pozitivní krok. Jejich telefony řady Reno patří k tomu levnějšímu z jejich produkce, protože přece jen skvělé modely Find X2 (Pro) jsou extrémně drahé. A možná se pro Evropu chystá i nějaká ta speciální řada, čemuž by nasvědčovala podaná žádost o ochranou známku na „Oppo Reno Glow“.

Žádost byla podána na Evropský úřad pro ochranu duševního vlastnictví (EUIPO) 24. dubna a stejně jako v minulosti Oppo využili služeb španělské společnosti Domingo Galletero. Ochranná známka je zařazena v Kategorii 9, takže se opravdu asi bude jednat o nové mobilní telefony. Otázkou tak zůstává předpokládané zaměření těchto telefonů, protože se v označování svých modelů Oppo začíná lehce ztrácet. Název Reno Glow by teoreticky mohl odkazovat na foto-zaměření telefonů, protože starší modely Reno byly inzerovány pod marketingovým sloganem „Glow in the dark“ odkazujícím na skvělé výkony fotoaparátů za špatných světelných podmínek.

Dalším možným vysvětlením by pak mohly být displeje s vysokou obnovovací frekvencí. Tento trend je v posledních měsících na vzestupu a telefony s 90 / 120 Hz displeji nám rostou kolem jako houby po dešti. Nebo nás třeba Oppo překvapí něčím zcela odlišným. Osobně sázím na nějaký obskurní lesklý design zadního panelu chystaného telefonu, nebo nějakou podobnou zbytečnost. Ale rád se budu mýlit a třeba se z Oppo Reno Glow vyklube něco opravdu pozitivního a revolučního.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.