Možná si ještě vzpomenete na loňský srpen/august, kdy se poprvé začalo hovořit o chytrých hodinkách Amazfit X společnosti Huami. Zaujaly svým netradičním designem, kdy bychom při prvním pohledu mohli myslet, že jde spíš o náramek. Displej hodinek je zakřivený s výrazně větší plochou. Loni však šlo o koncept, který se později dostal do výroby a příslib vydání hodinek pro komerční využívání zněl první pololetí 2020.

I když je první pololetí značně široký pojem, můžeme se na Amazfit X začít těšit. A to už dneska, protože zítra budou hodinky uvedeny na crowdfundingové platformě Indiegogo. Ale už dnes tady můžeme zjistit, jaké jsou hlavní parametry a design. V rámci vzhledu nedošlo k žádným zásadním změnám od původního konceptu. Jde skutečně o povedený kousek se zakřiveným AMOLED displejem. Zakřiveno je pod úhlem 92 stupňů, což zvýšilo užitnou plochu až o 250% ve srovnání s nositelnostmi se stejnou úhlopříčkou, která činí 2,07 palce.

Displej hodinek má podporu 100% barevného gamutu NTFS, 326 hustoty pixelů a jasu 430 nitů. Tělo je vyrobeno z kovu a v 3D skle tenkém 12,5 mm je uloženo tlačítko citlivé na tlak. Speciální zakřivená lithium-iontová baterie by měla na jedno nabití vydržet až sedm dní provozu. Mezi funkce chytrých hodinek Amazfit X patří několik notifikací, speciální algoritmus pro měření EKG nebo vestavěný senzor BioTracker PPG pro nepřetržitý monitoring tepové frekvence. Najdeme zde i několik sportovních režimů a několik různých ciferníků. Crowdfunding na Indiegogo začíná 28. dubna/apríla v 9:00 PST. Po zaregistrování se zájemci dozvědí další podrobnější informace o parametrech.