Ještě před pár dny se jen spekulovalo o tom, že značka Redmi chystá levnější variantu svého populárního modelu K30. Mělo by jít o telefon s názvem Redmi K30i. Jeho příprava je reakcí na prosby fanoušků, kteří chtějí ještě levnější verzi přístroje, který i bez toho má skvělý poměr cena/výkon. Takže bychom se v dohlednu mohli této levnější varianty dočkat a mohli bychom se těšit nejen na dobrou cenu, ale i na pohledný design a solidní parametry.

Proslýchá se, že Redmi K30i by mohl dorazit ještě v tomto měsíci a jeho cenu odhadují tipaři na 1799 jüanů, což je v přepočtu zhruba 254 dolarů. Jeho zadní fotoaparát bude uložen ve vertikálním modulu s kruhovým ohraničení, stejně jako tomu je u Redmi K30. Primární snímač by měl mít rozlišení 64 MPix. Přední panel bude obklopen úzkými rámečky a subtilní bradou s tím, že přední kamera bude uložena v „díře“ v pravém horním rohu. A když už jsme u displeje, přichází nová zpráva, že bude mít obnovovací frekvenci 120 Hz.

A jak by na tom mohly být další parametry? Inu, hovoří se o procesoru Snapdragon 765G s podporou obou standardů 5G SA i NSA. Očekávaná kapacita baterie by měla být 4500 mAh a mohla by mít podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. A v souvislosti s vyšší obnovovací frekvencí displeje ale budeme muset počítat s vyšší spotřebou energie. Ovšem jako vždy musíme tyto informace brát s rezervou, protože se zatím objevily jen na čínské síti a nejsou potvrzeny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.