Řada telefonů Oppo Find X2 byla uvedena na začátku uplynulého měsíce a hlavní pozornost na sebe strhává model Oppo Find X2 Pro. Je to jednoduše proto, že jde o skutečně špičkový telefon s parametry vlajkové lodi se vším, co k tomu patří. A samozřejmě je jej nutno otestovat, zda i v běžné praxi fungují „papírové“ parametry tak, jak mají. Jednou z testovacích platforem je i DxOMark, kde si vzali Find X2 Pro na paškál. Hned po vydání byl otestován hlavní fotoaparát a nutno říci, že jeho celkové skóre 124 body jej posunulo na vrchol žebříčku.

A protože na DxOMark testují i audio, podíváme se, jak v tomto testu Oppo Find X2 Pro dopadl. Na začátek uveďme, že výrobce deklaroval, že audio je na vysoké úrovni. Basy jsou patřičně hluboké a měly by plně odpovídat certifikaci Dolby Atmos. Svůj podíl na tom mají i stereofonní reproduktory s plným rozsahem. Pro poslech audia ve sluchátkách slouží konektor USB-C, případně lze použít bezdrátová sluchátka. I takto přenášené audio by mělo být na velmi kvalitní úrovni.

Výsledky audio testů

Dá se říci, že tomu, co výrobce slibuje odpovídají i výsledky testování na DxOMark. Oppo Find X2 Pro získal celkové skóre 74 body. Pro přehrávání audia pak 75 bodů a pro nahrávání 69 bodů. V rámci žebříčku se tak dostal na čtvrté místo. Před ním jsou telefony Xiaomi Mi 10 Pro, Huawei Mate 20 X a iPhone XS Max. Posledně jmenovaný má však stejné celkové skóre a první dvě místa se liší jen o dva, případně jeden bod.

Testeři tvrdí, že Find X2 Pro je ideálním telefonem v rámci přehrávání pro sledování filmů a hraní her, a to především díky silným basům a malému množství zvukových artefaktů. Přesto však středy nejsou konzistentní a jsou poměrně tlumené. Při záznamu audia je kladně hodnocen celkový výkon mikrofonu, a to i v zvukově exponovaném prostředí. I zde se objevuje jen minimum zvukových artefaktů. I při nahrávání je však úroveň středů nekonzistentní. Telefon je tedy celkově hodnocen dobře, ale i v tomto případě je tu ještě dost prostoru pro vylepšení. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.