Ačkoliv oficiálně se nové modely řady OnePlus 8 nedostanou do prodeje do 29. dubna, tak první šťastlivci z předprodejů už mají telefony doma. Jejich radost ze super výkonného nového přístroje je určitě lehce zkalena velmi vysokými cenami, ale možná to nebude všechno. Někteří z prvních uživatelů špičkového OnePlus 8 Pro se totiž potýkají s poměrně nepříjemnými problémy s Fluid AMOLED displejem, což u telefonu s cenou přesahující 25 tisíc korun rozhodně není žádný dobrý pocit.

Problémů je podle některých celá řada a vypadají poměrně zásadně. Ať už jde o problémy s nevyrovnaností jasu, divné černé barvy, zeleného nádechu displeje, zbytkové artefakty na displeji nebo dokonce viditelné čáry kolem „průstřelu“ pro selfie kamerku. Problém asi nebude jen virtuální, protože se k němu už vyjádřili i tvůrci a přislíbili brzké odstranění problémů. Což by napovídala jen na nedostatky v softwaru či nastavení, takže by se snad nemělo jednat o nic nepřekonatelného. Ostatně nedávno se s velmi podobnými problémy potýkaly i některé modely Samsungu Galaxy S20.

Navzdory problémům se vlajkové modely řady OnePlus 8 prodávají jako housky na krámě a poptávka překonala nabídku. Na čínském trhu je kompletně vyprodáno a sami tvůrci jsou zaskočeni velkým zájmem. Nejrychleji zmizel z virtuálních pultů dle očekávání OnePlus 8 Pro, který je přece jen po všech stránkách velkým skokem vpřed v porovnání s minulými generacemi. Určitě všemu přispívá i mnohem výhodnější cena telefonů na čínském trhu v porovnání s globálním. Takže můžeme jen závidět.