Už 27. dubna bude oficiálně představeno Xiaomi Mi 10 Lite 5G spolu s novou verzí systému MIUI 12. K tomuto telefonu se upírají poměrně velké naděje fanoušků značky, protože už od březnového prvního podhledu na představovačce řady Mi 10 jsme se dozvěděli evropskou cenu. A v porovnání s (podle mnohých) předraženými modely Mi 10 a Mi 10 Pro si Lite verze určitě povede velmi dobře. Parametry totiž na cenu 349 euro vypadají velmi nadějně. A tvůrci se nám pokusili dokázat, že i fotoaparáty nebudou rozhodně k zahození.

Na sociální síti Weibo se totiž objevily první snímky a videa pořízené právě Xiaomi Mi 10 Lite 5G a slibují opravdu hodně. Telefon by totiž měl mít na střední třídu extrémně pokročilé funkce, jako je třeba periskopický 50x zoom s OIS. To je na cenovou hladinu opravdu extratřída.

 

 

Jak můžete vidět z videí v tomto článku, tak je dosah zoomu telefonu vskutku obří a dohlédnete doslova na druhý konec města. Tvůrci udávají až 10 km při zachování stále slušných detailů.A to vše se slušně funkční optickou stabilizací, takže je zoom dokonce i použitelný.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G bude mít čtveřici zadních foto-senzorů a hlavní roli bude hrát 48 Mpix kousek. Ten doplní 8 Mpix ultra-wide, 5 Mpix makro a 2 Mpix senzor hloubky pole. Jen není jasné jak to bude s údajným periskopickým senzorem, možná jsou informace lehce nepřesné. Pro selfie snímky pak poslouží 16 Mpix selfie kamerka.

Jinak bude mít telefon 6,57-palcový AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, procesor Snapdragon 765G (čínská verze může mít teoreticky Mediatek Dimensity 1000), 6 GB / 8 GB RAM, 64 GB /128 GB / 256 GB vnitřní paměti nebo 4160 mAh baterii s 20W rychlo-nabíjením. To vše v několika barevných variantách a jak již bylo zmíněno od 349 euro na evropském trhu. Dostupnost bude někdy v květnu a už teď se na tenhle kousek těšíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.