Rodina telefonů Redmi se asi brzy rozroste o další kousek, protože čínskými certifikačními úřady prošel model Redmi 10X. Jako poslední se ukázal na stránkách čínského ministerstva průmyslu a IT (MIIT), ale už před nějakým časem se s největší pravděpodobností objevil na i telekomunikačních certifikacích Tianyi a TENAA. A k dispozici je tak celá řada obrázků a poměrný obsáhlý soupis specifikací tohoto chystaného telefonu. Tak se pojďme podívat, co se od něj dá očekávat.

Redmi 10X by mělo podle dostupných informací mít 6,53-palcový displej s FullHD+ rozlišením 2340×1080 pixelů, ale samozřejmě půjde jen o LCD a ne OLED. Displej bude mít designový „průstřel“ v levém horním rohu, ve kterém se bude skrývat 13 Mpix selfie kamerka. Bude to také první telefon s procesorem Mediatek Helio G85, který by mělo doplnit 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Dále pak třeba 5000 mAh kapacitu baterie  s 22.5W nabíjením, USB Type-C port nebo 3.5 mm audio jack.

Zadní fotoaparát by měl mít čtyři senzory uspořádané ve čtvercovém modulu, 48 Mpix hlavní senzor doplní 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix doprovodné. Pod fotoaparátem také bude na zádech stará dobrá klasická čtečka otisků prstů. Telefon bude mít poměrně viditelné rámečky a půjde o poměrně masivní kousek s tloušťkou 8.9 mm a 198 g váhy. Na výběr by pak mělo být z modré, zelené nebo bílé barevné varianty. Uvidíme jak to bude vypadat s cenou a s dostupností na jednotlivých trzích, protože se klidně může jednat jen o lokální model.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.