Otázka bezpečnosti je u mobilních telefonů a operačních systémů celkově velmi důležitá a zejména ochrana soukromí bývá na prvním místě. A pro čínské Xiaomi je to při vývoji jejich systému MIUI určitě také jedna z hlavních priorit. Na 27. duben je naplánováno představení nové verze MIUI 12 a poprvé by čínská firma v této spojitosti měla získat i německou certifikaci TÜV Rheinland. A jedním z hlavních taháků nového systému bude i systém ochrany soukromí MACE (Mobile AI Compute Engine) využívající umělou inteligenci a vyvinutý právě pro mobilní zařízení.

MACE je open-source struktura AI vyvinutá přímo Xiaomi, díky které už by nemuselo být nutné nahrávat uživatelská data do cloudu. O vše by se měla nová technologie postarat hezky offline přímo na mobilním zařízení. Ale bezpečnost se samozřejmě bude skládat z několika úrovní a další součástí pak bude algoritmus „rozdílového soukromí“. K zálohovaným datům se tak budou automaticky přidávat i falešná data, aby se ztížila možnost zneužití. Uživatel ale samozřejmě bude vždy okamžitý přístup k originálním datům bez omezení.

Nové MIUI 12 by se tak mělo stát zatím nejzabezpečenějším systémem z produkce Xiaomi a samozřejmě nezůstane jen u toho. Kromě toho se dočkáme třeba komplexního tmavého režimu Dark Mode 2.0, pokročilé možnosti úprav domovské obrazovky Vientiane Screen nebo nelineárních animací pro AOD (Always-on-display). Kromě toho Xiaomi slibuje přes 1000 dostupných AOD stylů a témat. Prostě a jednoduše je toho plná nůše. Pokud jste tedy majitelem některého ze zařízení Xiaomi/Redmi, tak můžete doufat, že i na něj MIUI 12 dorazí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.